23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Novou hasičskou zbrojnici si přijel prohlédnout i hejtman

Novou hasičskou zbrojnici si přijel prohlédnout i hejtman
Nová hasičská zbrojnice
Zbrusu nová hasičská zbrojnice na místě té původní září v obci Světec na Teplicku. Poskytuje dostatečné zázemí potřebné technice, členům sboru i výjezdní jednotce a také, a to hlavně, místnímu hasi... 
19.březen 2017 - 12:00

Rekonstrukce zbrojnice stála celkem 3 364 851 Kč, přičemž různé dotace činily 2 591 831 Kč. Zbytek financí šel z rozpočtu obce. „Trochou do mlýna“ obci přispěla i Skupina ČEZ. Symbolického předání klíče Jaroslavu Štěpánovi, starostovi sboru dobrovolných hasičů, se přitom ve středu 15. března ujal sám hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.


Čestná uznání a děkovné listy za pomoc během povodních v postižených oblastech zaujaly i hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

„Je za námi daleká cesta, na jejímž konci je oficiální předání hotového díla našim dobrovolným hasičům. Započala již v roce 2012, kdy zastupitelstvo obce odsouhlasilo vypracování projektové dokumentace týkající se rekonstrukce hasičské zbrojnice ve Světci. Postupem doby pak byl odhlasován vypracovaný projekt a také jeho realizace v roce 2016. Z původní zbrojnice přitom zbyly jen obvodové zdi. Samozřejmě bez finanční podpory vnějších subjektů by se nám nezadařilo. Prostřednictvím HZS Ústeckého kraje jsme získali dotaci od ministerstva vnitra ve výši 1 391 831 a od Ústeckého kraje 500 000 korun. Finančně nám celkem 700 000 korunami přispěla i Skupina ČEZ prostřednictvím Elektrárny Ledvice a Severočeských dolů,“ kvitovala účinnou finanční pomoc všech starostka obce Barbora Bažantová.


Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček Rudolf Kozák, ředitel odboru Komunikace a strategie Severočeských dolů, a. s., Chomutov po právě skončené prohlídce zbrusu nové požární zbrojnice ve Světci.

Podle hejtmana Ústeckého kraje dobrovolní hasiči k životu na vesnici neodmyslitelně patří. Plní preventivní úlohu a poskytují pomoc tam, kde je zapotřebí, což se týká nejen likvidace požárů. Zároveň ovšem v obcích bývají mnohdy jedinou organizací, která zajišťuje kulturní a sportovní vyžití pro mládež i dospělé.

„Díky sborům dobrovolných hasičů obce vlastně žijí. Pořádají společenské zábavy, ale třeba i výlety za poznáním a také dokáží smysluplně zabavit mládež požárním sportem. Tady ve Světci se to očividně daří. Proto jsem rád, že jsme společně s dalšími mohli přispět na novou hasičskou zbrojnici, v jejíž klubovní místnosti se mohou scházet jak dospělí, tak i děti,“ řekl mimo jiné Oldřich Bubeníček s přáním co nejmenšího počtu ostrých výjezdů.

Univerzita v Ústí nad Labem ocení prof. Erazima Koháka

„Jednoduše řečeno, ať vám zbrojnice slouží více k té klubovní činnosti, než k nutné aktivaci výjezdní jednotky k nějakému zásahu. Ať se v ní vaše hasičská drobotina schází co nejvíce a vy dospělí, ať jim připravíte plno dobré zábavy. Je jedno, jestli to bude posezením nad hrami v klubovně nebo venkovní příprava na zápolení na některém z kolbišť požárního sportu,“ doplnil hejtmanova slova za oba zástupce Skupiny ČEZ Rudolf Kozák, ředitel odboru Komunikace a strategie Severočeských dolů, a. s., Chomutov.

Pro Ústeckénovinky.cz Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

(lh,usteckenovinky.cz,foto ČEZ, Ota Schnepp)Jak se měří nejvyšší vodopády světa?

Jak se měří nejvyšší vodopády světa?
Cesta tří nadšenců a čtyř geodetů na jih Afriky měla rozsoudit, zda je vodopád Tugela Falls vyšší než venezuelský vodopád Salto Ángel.

SVS si připomíná významný den: 22.březen, Světový den vody

SVS si připomíná významný den: 22.březen, Světový den vody
Naše modrá planeta je ze 2/3 pokryta vodou, voda je nejen nedílnou součástí našeho života, ale je přímo i životní nutností. Bez jídla se dá vydržet i několik týdnů, ale bez vody, která tvoří 4/5 objemu našeho těla, vydržíme sotva pár dní.

S historií Moldavské dráhy seznamuje nový dokument

S historií  Moldavské dráhy seznamuje nový dokument
Českojiřetínský spolek je nositel projektu v rámci kterého vznikl ve spolupráci s Ústeckým krajem dokument o významné kulturní (technické) památce, kterou je Moldavská dráha. 

Pečlivost Technických služeb pomohla růžím odolat mrazům

Pečlivost Technických služeb pomohla růžím odolat mrazům
Růže zkrášlující město Chomutov letošní tuhou zimu přežily bez úhony. Pracovníci Technických služeb města Chomutov k nim na podzim pečlivě přihrnuly zeminu, a díky tomu silným mrazům odolaly. 

V zoo se běžela „Pastýřská 50“–závod v běhu na běžkách

V zoo se běžela „Pastýřská 50“–závod v běhu na běžkách
Děčínská zoologická zahrada má za sebou první ročník „Pastýřské 50“ - závodu v běhu na běžkách bez sněhu v retro stylu.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky