23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Slonice kontrolovaly výherce projektu „Jeden kraj – tři různé zoo“

Slonice kontrolovaly výherce projektu „Jeden kraj – tři různé zoo“
Ilustrační foto z akce
Ve čtvrtek 9. března 2017 se v ústecké zoologické zahradě uskutečnilo slavnostní předání cen výhercům loňského ročníku společného projektu Ústeckého kraje a tří zoologických zahrad, které se na jeh... 
15.březen 2017 - 12:00

„Projekt Jeden kraj – tři různé zoo probíhal v loňském roce od června do října a navštívit všechny tři zoo se podařilo celkem 176 účastníkům. Tím se zařadili do slosování o hlavní cenu – vyhlídkový let z letiště v Roudnici nad Labem,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.


„Losování proběhlo při ukončení a zhodnocení v listopadu 2016 na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje. Tři výherci z Děčína, Lenešic a Ústí nad Labem byli nyní pozváni do naší zoo k předání cen. Zoovláček převezl všechny účastníky do horní části zoo k výběhu slonů, kde všichni výherci obdrželi hodnotné dárky, které jim předali zástupci Krajského úřadu v čele s radním p. Matoušem, ředitelka Zoo Děčín Kateřina Majerová a ředitelka Podkrušnohorského parku Chomutov Iveta Rabasová. Celé akci přihlížely i naše slonice, Kala a Delhi, které s povděkem přivítaly i následnou návštěvu ve svém výběhu včetně krmení speciálními nízkokalorickými kuličkami,“ vysvětluje Věra Vrabcová.

Projekt Jeden kraj – tři různé zoo, pokračuje i v letošním roce. Návštěvníci budou mít od 1. dubna možnost zakoupit si za zvýhodněnou cenu společnou vstupenku a během letní sezóny navštívit všechny tři turisticky oblíbené objekty. Tím, že každá zoo má jiný charakter, chová jiná zvířata a má jinou nabídku aktivit, bude návštěva specifická a jedinečná. Navíc, co se týče vzdálenosti, jsou pro obyvatele Ústeckého kraje všechny tři zoo dobře dostupné, takže tento tip na výlet lze pohodlně využít.

„Výhodou společné vstupenky je její cena, která je o desítky korun levnější než běžné vstupné. Nabídka je omezená a v oběhu je jen 1000 kusů, které si návštěvníci nemohou zakoupit jinde než v pokladnách příslušných zoologických zahrad. Při nákupu a návštěvě každé zoo získá majitel dárek v podobě magnetky. Její motiv (v případě naší zoo je to zoborožec vrásčitý) je v každé zoo jiný, ale grafické provedení je stejné, takže vlastně půjde o originální sérii. Společná vstupenka má zároveň podobu pohlednice, kterou lze pak poslat poštou. Kromě toho při návštěvě každé zoo získá příchozí na vstupenku razítko, a pokud se mu podaří navštívit všechny tři zahrady do 31. října 2017, bude zařazen do slosování o ceny. Hlavní výhrou bude víkendový pobyt v lázních Teplice,“ obšírně popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Univerzitní knihovna slaví březen – měsíc čtenářů


Celou kampaň opět podpoří Ústecký kraj na svém turistickém portále Brána do Čech. Logo projektu, který propaguje čtyři destinační regiony kraje, se bude objevovat na všech materiálech i na vstupenkách.

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. Věra Vrabcová, Zoo Ústí nad Labem.

(lh,ústeckenovinky.cz,foto Zoo)


Jak se měří nejvyšší vodopády světa?

Jak se měří nejvyšší vodopády světa?
Cesta tří nadšenců a čtyř geodetů na jih Afriky měla rozsoudit, zda je vodopád Tugela Falls vyšší než venezuelský vodopád Salto Ángel.

SVS si připomíná významný den: 22.březen, Světový den vody

SVS si připomíná významný den: 22.březen, Světový den vody
Naše modrá planeta je ze 2/3 pokryta vodou, voda je nejen nedílnou součástí našeho života, ale je přímo i životní nutností. Bez jídla se dá vydržet i několik týdnů, ale bez vody, která tvoří 4/5 objemu našeho těla, vydržíme sotva pár dní.

S historií Moldavské dráhy seznamuje nový dokument

S historií  Moldavské dráhy seznamuje nový dokument
Českojiřetínský spolek je nositel projektu v rámci kterého vznikl ve spolupráci s Ústeckým krajem dokument o významné kulturní (technické) památce, kterou je Moldavská dráha. 

Pečlivost Technických služeb pomohla růžím odolat mrazům

Pečlivost Technických služeb pomohla růžím odolat mrazům
Růže zkrášlující město Chomutov letošní tuhou zimu přežily bez úhony. Pracovníci Technických služeb města Chomutov k nim na podzim pečlivě přihrnuly zeminu, a díky tomu silným mrazům odolaly. 

V zoo se běžela „Pastýřská 50“–závod v běhu na běžkách

V zoo se běžela „Pastýřská 50“–závod v běhu na běžkách
Děčínská zoologická zahrada má za sebou první ročník „Pastýřské 50“ - závodu v běhu na běžkách bez sněhu v retro stylu.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky