23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Univerzitní knihovna slaví březen – měsíc čtenářů

Univerzitní knihovna slaví březen – měsíc čtenářů
Ilustrační foto
Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) vyhlašuje v roce 2017 již osmý ročník celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti Březen – měsíc čtenářů. A univerzitní knihovna u toho nemůže ... 
7.březen 2017 - 12:00

Po celý měsíc bude v prostorách volného výběru knihovny instalována německo-česká expozice o životě nejvýznamnějšího hudebního génia všech dob Wolfganga Amadea Mozarta s názvem Mozart ve Vídni.

Návštěvníci knihovny mohou navíc shlédnout ve volném výběru výstavku publikací, která je věnována babičkám, což napovídá již samotný název výstavy Babička 100x jinak.


Foto z knihovny

Na své si přijdou i milovníci filmu, pro něž je naplánováno promítání filmu z festivalu Jeden svět s názvem Gayby Baby dne 7. 3. 2017 od 16:00 h v počítačové studovně VK UJEP.

Studenti a akademičtí pracovníci jistě ocení školení citačního manažeru Citace Pro, které se uskuteční dne 6. 3. 2017 od 13:30 h (v počítačové studovně VK UJEP).

Neméně zajímavým seminářem pro diplomanty bude jistě ten s názvem Jak psát kvalifikační práce. Získají zde základní informace o zpracování bakalářských a diplomových prací. V rámci semináře, který se uskuteční dne 22. 3. 2017 od 10:00 h v počítačové studovně VK UJEP, budou dále seznámeni s problematikou citací, výběru správného tématu, zadávání finální práce do systému STAG.


O den později, 23. 3. 2017 od 10:00 h, (v počítačové studovně UJEP)  knihovna již tradičně pořádá školení o Elektronických informačních zdrojích na UJEP, kde bude zájemcům názorně představeno vyhledávání v databázích UJEP pod vedením Bc. Jiřího Maška.

Bohatý program doplní přednáška Pavla Kulhavého Kouzlo canyoningu o adrenalinovém sportu, který kombinuje horolezectví s divokou vodou a speleologií. Přednáška o expedici do Švýcarského kantonu Ticino o průstupu jedním z deseti nejhezčích kaňonů v Evropě se uskuteční dne 28. 3. 2017 od 16:00 h v počítačové studovně VK.

V průběhu celého měsíce bude možnost se zapojit také do knižního bazaru ve vstupní hale knihovny. Sem je vítán každý, kdo má zájem vyměnit svoji knihu za jinou.

Základní školy se budoucím prvňáčkům představily na burze

Všechny aktivity proběhnou v prostorách Vědecké knihovny UJEP na adrese: Pasteurova 5, 400 96 Ústí nad Labem. Účast na nich bude zdarma. Více informací o jednotlivých akcích je možné získat na webových stránkách knihovny.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Šiková, tisková mluvčí UJEP.

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv UJEP)


Jak se měří nejvyšší vodopády světa?

Jak se měří nejvyšší vodopády světa?
Cesta tří nadšenců a čtyř geodetů na jih Afriky měla rozsoudit, zda je vodopád Tugela Falls vyšší než venezuelský vodopád Salto Ángel.

SVS si připomíná významný den: 22.březen, Světový den vody

SVS si připomíná významný den: 22.březen, Světový den vody
Naše modrá planeta je ze 2/3 pokryta vodou, voda je nejen nedílnou součástí našeho života, ale je přímo i životní nutností. Bez jídla se dá vydržet i několik týdnů, ale bez vody, která tvoří 4/5 objemu našeho těla, vydržíme sotva pár dní.

S historií Moldavské dráhy seznamuje nový dokument

S historií  Moldavské dráhy seznamuje nový dokument
Českojiřetínský spolek je nositel projektu v rámci kterého vznikl ve spolupráci s Ústeckým krajem dokument o významné kulturní (technické) památce, kterou je Moldavská dráha. 

Pečlivost Technických služeb pomohla růžím odolat mrazům

Pečlivost Technických služeb pomohla růžím odolat mrazům
Růže zkrášlující město Chomutov letošní tuhou zimu přežily bez úhony. Pracovníci Technických služeb města Chomutov k nim na podzim pečlivě přihrnuly zeminu, a díky tomu silným mrazům odolaly. 

V zoo se běžela „Pastýřská 50“–závod v běhu na běžkách

V zoo se běžela „Pastýřská 50“–závod v běhu na běžkách
Děčínská zoologická zahrada má za sebou první ročník „Pastýřské 50“ - závodu v běhu na běžkách bez sněhu v retro stylu.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky